İller

24 Ocak 2023 Salı

DEVLET BÜROKRASİSİ BU KADAR DÜŞÜRÜLMEYİ HAK ETMİŞ MİDİR?


Zafer Partisi Sözcüsü Prof. Dr. Ali Şehirlioğlu gündeme ilişkin partimizin görüşlerini haftalık basın toplantısında değerlendirdi.

Prof. Dr. Ali Şehirlioğlu: "İsveç'te Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve dinimizi hedef alarak yapılan provakatif eylemleri kınıyor ve İsveç Hükümetini sessizliğini bozarak, sorumlular hakkında gerekli işlemleri yapmaya davet ediyoruz."

Vatanımın her köşesini birileri rant elde edecek diye parsel parsel satıyoruz

"Özelikle Antalya ve çevresi, Mersin, İstanbul, Trabzon gibi illerimizde yabancıya konut ve arazi satışının hızla arttığını görüyoruz. İlk sırayı sığınmacıların aldığını, Ruslara konut satışının yüzde 158 artığını, Almanların ve İngilizlerin geçen yılların çok çok üstüne çıktığını tespit ediyoruz. Bu, enflasyonunda etkisi ile konut alana vatandaşlık verilecek gibi birtakım faktörlerle maalesef zirve yapmış durumda. Bu spekülatif nedenlerle hem konut fiyatları durdurulamayacak bir seviyeye çıkıyor hem vatandaşımızın alım gücünü eritiyor hem de maalesef vatanımın her köşesini birileri rant elde edecek diye parsel parsel satıyoruz. Bu olayın konut edinme yönü."

"Bir de Nagihan Alçı gibi şahsiyetlerin, "Alıştıracaksınız kendinizi, ırkçılık yapmayacaksınız. Özellikle Suriyeli sığınmacılar için de hakim olacaklar, bürokrat olacaklar" gibi söylemlerine şahit oluyoruz. Bu söylemlerle de bu duruma baktığımızda olayın vahametini net bir şekilde görüyoruz.

Pkk artıklarını, saray rejimi artıklarını, fetö artıklarını yanınızdan uzaklaştırın

"Geçtiğimiz hafta içerisinde, Sayın Genel Başkanımız Ümit Özdağ, sahadan gelen bir isteğe kulaklarını tıkamadı ve CHP Genel Başkanına;

"Sayın Kılıçdaroğlu, Atatürk'ün partisinin genel başkanı olduğunuzu hatırlayın lütfen. Onun koltuğunda oturuyorsun. Pkk artıklarını, saray rejimi artıklarını, fetö artıklarını yanınızdan uzaklaştırın ve tasfiye edin, 1921 yerine 1924 Anayasasını temel aldığınızı açıklayın. Milli üniter ve laik devletten yana olduğunuzu, özerklik çabalarını desteklemeyeceğinizi açıklayın. Sığınmacıları ve kaçakları ülkelerine yollayarak Türkiye'nin örtülü istilasını durdurma projesini benimsediğinizi açıklayın. Eğer bunları yaparsanız o oylardan çok daha fazlasını Türkiye Cumhuriyeti'ne ve Atatürk'e sadık yurttaşlardan alacağınız oylarla telafi edersiniz. Biz, Zafer Partisi olarak makam, mevki ve ihale kavgası vermiyoruz. Bu ilkeleri desteklerseniz, Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyete ve kurtuluş ilkelerine sahip çıkarsanız Zafer Partisi olarak bu şartlarla desteğimizi yineliyoruz" dedi."

Muhalefet bu dönemi çok iyi yönetmeli

"6'lı masa yani Millet İttifakı bir an önce toparlanmalı ve iradesini ortaya koymalıdır. İmamoğlu adeta seçim gezisine çıkmış durumda bırakın 6'lı masa içerisindeki Davutoğlu, Babacan isteklerini İmamoğlu'nun adeta kendi adıyla düzenlemiş olduğu bu geziler bırakın 6'lı masayı CHP içinde bile bir yol haritasının olmadığını gösteriyor. Seçime bu kadar az bir süre kalmış olduğunu düşünürsek tekrar söylüyoruz 6'lı masa kendine bir çeki düzen vermelidir. Gerisi iktidar için hukuksuzluklarına yenilerini eklemek, muhalefet içinse bu hukuka ve yasaklara karşı gelmek olur ki sonuçlarını da önümüzdeki süreç gösterecektir."

Devlet bürokrasisi bu kadar düşürülmeyi hak etmiş midir?

"Erkan Yıldırım adıyla arama motoruna girdiğimizde 2002 yılında çok genç yaşta kardeşliyle birlikte 10.000 TL'lik bir sermaye ile bir şirket kurduğunu ve sonrasında ise yüz milyonlarca dolarlık bir iş adamı olduğunu görüyoruz. Ancak Sayın Binali Yıldırım'a da soruyoruz: Son fotoğraf yakışık alan bir fotoğraf mıdır? Oturuş ve ortam itibari ile devlet bürokrasisi bu kadar düşürülmeyi hak etmiş midir?"

"Bir milletvekili ve bir siyasi parti başkanı sembolik bir mayın koyma programı için bile şehre sokulmazken, sırf fotoğrafta Genel Başkanımızın yanında görüldüğü için Genel Başkan Yardımcısı Aziz Ergen'in, şerefli bir Emekli Albayın Orduevi yasağı konduğu bir günde bu nasıl bir çelişkidir anlamak mümkün değildir. Tekrar ediyorum Cumhur İttifakı içinde de bu fotoğrafı eminim çok kişi eleştirmiştir."

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder