İller

10 Ocak 2024 Çarşamba

KTÜN Rektörü Prof. Dr. Osman Nuri Çelik'in 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Mesajı


İletişim teknolojilerinin giderek çeşitlendiği, günümüz enformasyon çağında, demokrasinin sağlıklı bir şekilde işlemesi, toplumun aydınlatılması, haber alma hakkının korunması, kamuoyunun tarafsız ve doğru bir şekilde bilgilendirilmesi için gazetecilerimize oldukça büyük bir sorumluluk düşmektedir.

Bu anlamda çok eski dönemlerden bu yana geleneksel gazeteciliğin yanı sıra dijital anlamda da oldukça kaliteli yayınları izleyici ve okuyucularla buluşturan Konya gazetecileri oldukça köklü bir basın anlayışına sahiptir. Gazeteciler, mesai mefhumu olmadan, her türlü koşul altında, gazetecilik meslek ilkeleri çerçevesinde, milletimizin hassasiyetini de gözeterek görevini yerine getirmektedir. Konya gazetecileri başta olmak üzere ülkemizin değerli basın mensuplarının özverili çalışmalarını takdirle karşılıyorum. Bundan sonra da aynı duyarlılıkla görevlerini yerine getireceklerine yürekten inanıyorum.

Bu vesileyle de ülkemizin ve dünyanın her köşesinde görev yapan basın emekçilerimizin '10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü tebrik ediyorum. Özellikle Filistin'de devam eden savaşta olmak üzere görevleri başında vefat eden gazetecilerimize Allah'tan rahmet diliyor, çalışan gazetecilerimize başarılı bir meslek yaşamı diliyorum.

Prof. Dr. Osman Nuri ÇELİK
Konya Teknik Üniversitesi Rektörü

 

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder