İller

31 Ocak 2021 Pazar

Şirket haberleri


ADESE – Konya Kozağaç Şubesinin devri için sözleşme imzalanmasına ve bu mağazanın kapanışı ile ilgili çalışmaların başlanmasına karar verildiği açıklandı.

ARCLK – Saha Kurumsal ile 1 yıl süreli Derecelendirme Sözleşmesi imzalandığı açıkladı.

ALGYO – 2021 yılı için Şirket portföyünde yer alan gayrimenkullere ilişkin değerleme ve portföye yıl içerisinde alınabilecek ve değerleme gerektirecek diğer varlıklara ilişkin değerleme hizmetinin TSKB Gayrimenkul, Reel Gayrimenkul ve Vakıf Gayrimenkul’den alınmasına karar verildiği açıklandı.

AKENR – JCR Eurasia tarafından Şirketin Uzun Vadeli Ulusal Notu'nun ‘BB(Trk)' ve Kısa Vadeli Ulusal Notu'nun ‘B(Trk)', görünümlerinin ise ‘Stabil' olarak belirlendiği açıklandı.

AKSGY – 2021 yılı için Şirket portföyünde yer alan gayrimenkullere ilişkin değerleme ve portföye yıl içerisinde alınabilecek ve değerleme gerektirecek diğer varlıklara ilişkin değerleme hizmetinin Invest Gayrimenkul, Reel Gayrimenkul, Lotus Gayrimenkul ve Epos Gayrmenkul’den alınmasına karar verildiği açıklandı.

ATSYH – Şirketin 2019 yılına ait kotta kalma ücreti ile ilgili Şirket hakkında başlatılan İcra Dosyasının borcunun kapatıldığı açıklandı.

BEYAZ & SILVR – VBTS kapsamında şirket paylarına 15 Şubat’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, mevcut durumda BİST – 30 payları dışındaki paylarda SPK kararı gereği açığa satış yasağı bulunmakta.

BURVA & INTEM & KRONT & PKENT & PSDTC – VBTS kapsamında şirket paylarına 15 Şubat’a kadar tek fiyat işlem yöntemi getirildi.

BTCIM – Şirket ortaklarından bazılarının Şirkete ait paylarının satışına dair çıkan haberler kapsamında, Şirket ortaklarından bazıları tarafından Şirketle olası pay satışlarına  ilişkin görüşmelerin her zaman yapılabildiği, bu aşamada henüz piyasa ile paylaşılacak düzeye gelmiş bir gelişme olmadığı açıklandı.

DOHOL – Şirketin %99,99 oranında pay sahibi olduğu Doruk Factoring’in 181 gün vadeli 193,3 milyon TL bono ihraç ettiği açıklandı.

DGGYO – 2021 yılı için Şirket portföyünde yer alan gayrimenkullere ilişkin değerleme ve portföye yıl içerisinde alınabilecek ve değerleme gerektirecek diğer varlıklara ilişkin değerleme hizmetinin TSKB Gayrimenkul ve Reel Gayrimenkul’den alınmasına karar verildiği açıklandı.

ESCOM – Şirket iştiraki Alesta Elektronik’in Bakiyem Ödeme Çözümleri’ndeki iştirak payının %2,5’dan %5,0’e çıkarılmasına karar verildiği açıklandı.

EREGL & GOZDE – EREGL tarafından Kümaş Manyezit paylarının tamamının satın alınmasına ilişkin Şirket ile Yıldız Holding ve GOZDE arasında Pay Devir Sözleşmesi imzalandığı ve Rekabet Kurulu'nun işleme izin vermesi kapsamında, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü e yapılan onay başvurusunun da onaylandığı açıklandı.

FENER – Futbolcu İrfan Can Kahveci ve kulübüyle anlaşmaya varıldığı, futbolcunun transferi için Başakşehir’e 7 milyon euro bonservis bedeli, sportif başarılara bağlı olarak da 1 milyon euro bonus ödeneceği açıklandı.

FRIGO – Şirket satışlarının 2013-2020 yılları arasında 8 yıllık dönemde kümülatif olarak % 447 büyüme sağladığı, 2020 yılı satışlarının bir önceki yıla göre % 32 artış göstererek 107 milyon TL. olarak gerçekleştiği açıklandı.

GSRAY –

Futbolcu DeAndre Roselle Yedlin'in transferi konusunda futbolcu ve kulübü ile görüşmelere başlandığı açıklandı.

Futbolcu Gedson Carvalho Fernandes'in kiralanması konusunda futbolcu ve kulübüyle görüşmelere başlandığı açıklandı.

Futbolcusu Mbaye Diagne’nin West Bromwich Albion’a 1,4 milyon sterlin bedelle kiralandığı açıklandı.

Futbolcusu Jesse Tamunobaraboye Sekidika'nın Konyaspor’a kiralanması konusunda anlaşma sağlandığı açıklandı.

Futbolcusu Ali Yavuz Kol’un Konyaspor’a kiralanması konusunda anlaşma sağlandığı açıklandı.

HALKB – 179 gün vadeli 108 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

INVEO – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 250 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.

KAREL – TTKOM. tarafından 2 yıl geçerli olacak şekilde ve yaklaşık 30  milyon TL bedelli yeni bir Şebeke Ekipmanları siparişi alındığı açıklandı.

MNDRS – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 500 milyon TL’den 1,2 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.

MSGYO – Şirket Portföyünde bulunan varlıklar ve 2021 yılı içerisinde portföye alınabilecek varlıklar için Nova Gayrimenkul ve Eva Gayrimenkul’den hizmet alınmasına karar verildiği açıklandı.

NATEN – Cumhurbaşkanlığı Kararına göre, 1 Temmuz 2021'den 31 Aralık 2025'e kadar işletmeye girecek YEK belgeli üretim tesisleri için uygulanacak YEKDEM fiyatları ve Yerli Katkı oranları ile sürelerinin belirlendiği, Şirket ve bağlı ortaklıklarının sahibi olduğu tüm santrallerin hali hazırda işletmede olduğu için söz konusu yeni fiyat düzenlemesinden etkilenmeyeceği, ürettikleri elektriği geçici kabul tarihinden itibaren 10 yıl süre ile 13,3 USD cent / kWh fiyatla kanunlar gereğince devlet alım garantisi altında satmaya devam edeceği açıklandı.

NETAS – JCR Eurasia tarafından Şirketin Uzun Vadeli Ulusal Notu'nun ‘BBB- (Trk)', Kısa Vadeli Ulusal Notu‘nun ‘A-3 (Trk)' ve notlara ilişkin görünümlerin ‘Stabil' olarak belirlendiği açıklandı.

NTHOL & MERIT – Coronavirüs salgını Gasimağus’ta bulunan otel ve casinonun 3 Şubat’a kadar kapalı olacağı açıklandı.

NUGYO – 2021 yılı için Şirket portföyünde yer alan gayrimenkullere ilişkin değerleme ve portföye yıl içerisinde alınabilecek ve değerleme gerektirecek diğer varlıklara ilişkin değerleme hizmetinin Terra Gayrimenkul, Reel Gayrimenkul ve Nova Taşınmaz Değerleme’den alınmasına karar verildiği açıklandı.

QNBFB – 182 gün vadeli 135,4 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

PEKGY – Şirket Portföyünde bulunan varlıklar ve 2021 yılı içerisinde portföye alınabilecek varlıklar için Reel Gayrimenkul ve Lotus Gayrimenkul’den hizmet alınmasına karar verildiği açıklandı.

PEGYO – Şirket Portföyünde bulunan varlıklar ve 2021 yılı içerisinde portföye alınabilecek varlıklar için Terra Gayrimenkul ve Lodos Gayrimenkul’den hizmet alınmasına karar verildiği açıklandı.

SNGYO – 2021 yılı için Şirket portföyünde yer alan gayrimenkullere ilişkin değerleme ve portföye yıl içerisinde alınabilecek ve değerleme gerektirecek diğer varlıklara ilişkin değerleme hizmetinin Lotus Gayrimenkul ve Reel Gayrimenkul’den alınmasına karar verildiği açıklandı.

TSPOR –

Futbolcu  Anastasios Bakasetas'ın 3,5 yıllığına transfer edildiği, futbolcuya 3,5 yılda 4,3 milyon euro ücret ödeneceği, futbolcunun eski kulübü Alanyaspor’a 3 miyon euro bonservis bedeli ödeneceği açıklanırken, futbolcunun serbest kalma bedelinin 12 milyon euro olduğu belirtildi.

Futbolcu  Yunus Mallı’nın 3,5 yıllığına transfer edildiği, futbolcuya 3,5 yılda 35,7 milyon TL garanti ücret, imza parası olarak da 11,1 milyon TL ödeneceği açıklandı.

Futbolcusu Stiven Ricardo Plaza Castillo'nun sözleşmesini karşılıklı olarak feshedildiği açıklandı.

VKGYO – 2021 yılı için Şirket portföyünde yer alan gayrimenkullere ilişkin değerleme ve portföye yıl içerisinde alınabilecek ve değerleme gerektirecek diğer varlıklara ilişkin değerleme hizmetinin Arge Gayrimenkul ve Aden Gayrimenkul’den alınmasına karar verildiği açıklandı.

YGYO – 2021 yılı için Şirket portföyünde yer alan gayrimenkullere ilişkin değerleme ve portföye yıl içerisinde alınabilecek ve değerleme gerektirecek diğer varlıklara ilişkin değerleme hizmetinin De – Ga Gayrimenkul ve Lotus Gayrimenkul’den alınmasına karar verildiği açıklandı.

DOHOL – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 3,88 TL fiyattan 1.300.000 adet pay geri alındı.

LKMNH – Bank Of America Corporation tarafından 15,75 – 17,24 TL fiyat aralığından 373.331 adet alış ve 716.291 adet satış yapılırken, şirket sermayesindeki payı %3,96’ya geriledi.

MGROS – The Goldman Sachs Group tarafından 45,74 TL fiyattan 3.294.884 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %3,67’ye geriledi.

PARSN – Çelik Holding tarafından 28,50 – 31,70 TL fiyat aralığından 1.129.559 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %66,73’e geriledi.

SANKO – Sanko Petrokimya tarafından 9,60 – 10,21 TL fiyat aralığından 157.328 adet pay satılırken, şirket sermayesindeki payı %87,61’e geriledi.

SKBNK – Şekerbank T.A.Ş Sosyal Sigorta Sandığı Vakfı tarafından 63.767.000 adet pay Şeker Sigorta’ya devredildi.

VAKBN – Bankalarda İyi Ücretlendirme Uygulamalarına İlişkin Rehber kapsamında 4,35 TL fiyattan 161.794 adet pay geri alımı yapıldığı açıklandı.

DGKLB – Şirket sermayesinin 269,1 milyon TL’den %30,08 oranında bedelli olarak 80,9 milyon TL nakden artışla 350 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında rüçhan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 103.068 adet pay Borsa Birincil Piyasada satılarak sermaye artırımı tamamlandı.

HDFGS – Şirket sermayesinin 70 milyon TL’den %200 oranında bedelli olarak 140 milyon TL nakden artışla 210 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında rüçhan haklarının kullandırılmasının ardından kalan 42.249 adet pay Borsa Birincil Piyasada satılarak sermaye artırımı tamamlandı.

Kaynak iNFO YATİRİM
Hibya Haber AjansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder