İller

16 Temmuz 2021 Cuma

Sağlık Çalışanları Mutsuz !

Sağlık Sen Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, 7 gün, 24 saat çalışan sağlık çalışanlarının sorunlar nedeniyle mutsuz olduğunu söyledi.

Muğla’da sendika temsilcileriyle bir araya geldi. Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural ile Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek’in de katıldığı toplantının gündemini 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmeleri oluşturdu.

Sağlık çalışanlarının pandemi boyunca üstlerine düşen her türlü görevi yerine getirmek için canla başla çalıştığını kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Dural, 7 gün, 24 saat çalışan sağlık çalışanlarının sorunlar nedeniyle mutsuz olduğunu dile getirdi. Toplu sözleşme masasında, sağlık çalışanlarının yüzlerini güldürecek adaletli bir ödeme sisteminin hayata geçirilmesi için taviz vermeden mücadele edeceklerini ifade etti.

Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Çiçek: Başarıda Sağlık Çalışanlarının Alın Teri Var

Sağlık emekçilerinin yaşadıkları sıkıntılara rağmen pandemi ile mücadeleye kendilerini adadıklarını dile getiren Sağlık-Sen Muğla Şube Başkanı Özcan Çiçek, Muğla sağlık çalışanlarının buna en güzel örnek olabileceğini kaydetti. Muğla’nın aşılamada birinci sırada yer aldığını hatırlatan Çiçek, bu başarıda sağlık çalışanlarının her birinin alın terinin olduğunu söyledi. Çiçek, sağlık çalışanlarını tüketen sorunların bir an önce çözüme kavuşturulması gerektiğine değindi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

BSHA - Bilim Sağlık Haber AjansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder