İller

28 Temmuz 2022 Perşembe

Konya Teknik Üniversitesi Tanıtım ve Rehberlik Günleri Başlıyor


Konya Teknik Üniversitesi,  şehrin merkezinde bulunan tarihi binasında yer alan Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde 2-3-4 Ağustos tarihlerinde aday öğrenciler için "Tanıtım ve Rehberlik Günleri" düzenliyor.

Konya Teknik Üniversitesini tercih etmek isteyen aday öğrenciler, "Tanıtım ve Rehberlik Günleri'nde alanında uzman akademisyenlerden ilgi duydukları bölüm ve fakülteler hakkında bilgi edinebilecek.

Konya Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Binasında oluşturulan tercih masalarında görev alan rehber öğretmen ve uzman akademisyenler, Üniversitenin puan ve sıralamaları, bölümleri ve programları hakkındaki detaylı bilgileri aday öğrencilerle paylaşacak.

Üniversite adayı öğrenciler ayrıca, Alaaddin Durağından kalkacak servisler ile Konya Teknik Üniversitesinin Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesin,  Mimarlık ve Tasarım Fakültesini, Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulunu ziyaret ederek üniversiteyi daha yakından tanıma fırsatı elde edecek.

Konya Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Babür Özçelik, Üniversite adayı öğrencileri Konya Teknik Üniversitesi ailesinin bir parçası olmaya davet ederek aday öğrencilere yönelik yayınladığı mesajda şu ifadeleri kulandı;

Konya Teknik Üniversitesi, sayısız bilim insanı yetiştirmiş, kültür, sanat ve eğitimin başkenti Konya'da, kökleri 50 yıl öncesine dayanan bilim, teknoloji ve inovasyonda '' Gelişimin Öncüsü'' bir devlet üniversitesidir.

Bugün bünyesinde 2 fakülte, 1 meslek yüksekokulu, 1 enstitü ve 11 bin 130 öğrencisi ile öğretim faaliyetleri sürdürmekte olan üniversitemiz, ' Gelişimin Öncüsü ' sloganıyla ülkemizin gelişmesine ve kalkınmasına katkı sağlayacak projelerle çalışmalarına yön vermekte olup uzman akademik kadrosu ve motivasyon yüksek öğrencileriyle ' Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma ' temelli birçok çalışmayla öncü üniversite olma arzusu taşımaktadır.

Bilinmelidir ki Anadolu'nun sanayi merkezi haline gelen Konya'da Teknik bir üniversite olarak üzerimize önemli görevler düşmektedir. Dünyanın küresel bir pazara dönüştüğü, ekonomi başta olmak üzere birçok alanda ülkeler arasında sınırların kalktığı ve sınırları bilginin gücünün tayin ettiği günümüz dünyasında, bilgiyi üreten ve ürettiği bilgiyi teknolojik ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde ürüne dönüştüren yüksek teknoloji üssü haline gelmesinde katkıda bulunacak nitelikli araştırmalar yapılması ve bu araştırmalarla elde edilen bilginin sanayide uygulamaya koyulmasını sağlamak önde gelen hedeflerimizden biridir.

Kurulduğu günden bu yana geçmişin akademik birikimi ve kültürünü unutmadan, yeniliğe açık, her alanda gelişime öncülük eden üniversitemiz; bilimsel, sosyal, ekonomik, kültürel ve sportif anlamda etkin ve dinamik gücünü her geçen gün artırarak geleceğe umutla ve güvenle bakmaktadır. Bilindiği gibi üniversiteler toplumun kendilerine verdiği destek ve önemle yükselebilirler. Bizler de toplum için bilim üreten üniversite olma anlayışıyla fiziki, akademik ve idari açıdan Araştırma Üniversitesi olma yolunda emin adımlarla ilerlemekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle sizleri de bilim ve teknolojiye katlı sunmak ve Türkiye'yi daha ileriye taşımak hedefiyle çalışmaya devam eden Konya Teknik Üniversitesi Ailesinin bir parçası olmaya davet ediyor, hepinizi sevgiyle selamlıyorum…Hiç yorum yok:

Yorum Gönder