İller

11 Mart 2024 Pazartesi

Ürdün Türkiye’de Organ Kaçakçılığı Yaptı !

organ mafayası

Gazeteci Erk Acarer, Türkiye’de yaşayan iki Ürdünlünün organ ticareti yaptığını belirterek Türkiye vatandaşlarının organlarını satın aldıklarını öne sürdü.

Usta Gazeteci Acarer’in ortaya attığı iddia gündeme bomba gibi düştü.  Konu hakkında henüz Sağlık Bakanlığı bir açıklama yapmadı. Organ kaçakçılığının Ürdün birimlerinin Türkiye’deki yetkililere haber vermesiyle ortaya çıktığını iddia eden Acarer, iki Ürdünlünün normal yollarla Türkiye’ye girdiğini ve biri İstanbul biri de Ankara olmak üzere anlaşma sağladıları iki özel hastanede nakil operasyonları yapıldığını söyledi.

İkamet İzinleri Yok

Sosyal medya hesabından belgeleri paylaşan Acarer, iki Ürdünlüden birinin Ankara Esenboğa, diğerinin de İstanbul Sabiha Gökçen’den 2021 yılında Türkiye’ye giriş yaptığını ifade ederek, “Bu kişilerden bir Amer Abdül Mno(40), diğeri ise Muhammed Naim Abdülhafez(43). Bu 2 kişinin de Yabancılara Mahsus İşlemler (YABİS) sisteminde kayıtları var ama ikamet izinleri yok” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)Hiç yorum yok:

Yorum Gönder