İller

11 Aralık 2019 Çarşamba

İyi yönetimi tescillenen BCCT üyesi şirketler teknoloji dostu

Türkiye’de İngiliz Ticaret Odası - BCCT üyelerinden Gün+Partners, Transorient ve Ege Kimya bu yıl En İyi Yönetilen Şirketler- Best Managed Companies kapsamında ödüllendirildi.

Deloitte Private tarafından uygulanan ‘En İyi Yönetilen Şirketler’ programı şirketleri strateji, yetkinlik ve inovasyon, kültür ve adanmışlık, yönetişim ve finansallar olmak üzere dört ana başlıkta inceleyerek, ödüllendirdi.

Hukukta Ulusal Yapay Zeka Platformu:

Bu yıl ikincisi düzenlenen yarışmada, hukuk alanındaki faaliyetleri ile dikkat çeken Gün + Partners, özgün teknolojik buluşlarıyla iş dünyasına örnek olacak bir model oluşturdu. Şirket, hukuk alanında modern yönetim sistemleri ve çözümleri uygularken kendi geliştirdiği yapay zeka içeren yazılımla nedeniyle ödüle layık görüldü. Şirket, geniş bir yazılım ekibi oluşturarak, yazılım vasıtasıyla know-how ve teknolojilerini meslektaşları ile paylaşmayı ve avukatlık bürolarında verim artışına, ekip çalışmasına ve kurumlaşmaya katkıda bulunmayı amaçlıyor. Kendi geliştirdikleri yazılımla hukukta yapay zekanın haritasını geliştirerek, ulusal bir yapay zeka platformu oluşturmak için hazırlık yapıyorlar. Bu yöntem ile yargıda yapay zeka yoluyla hukukçuların işlerinin yüzde 40 ile 60’nı robotların yapmasını sağlayarak, iş yükünü önemli ölçüde azaltmak, bir yandan adaletin hızını artırırken diğer yandan kararların isabetliliği ve kalitesini yükseltmeyi hedefliyorlar. Hukuk alanında gerçek anlamda bir reform yapmak için sistemin üzerindeki iş yükünü azaltacak yapay zeka kullanımının gerekliliğine inanan şirketin gelecek planları arasında, ulusal hukuk yapay zekası platformu oluşturup, platformun öncülüğü yapmak da yer alıyor. 1986 yılından beri hizmet veren şirketin yüzde 60’ı kadınlardan oluşuyor. Bu oranın İngiltere’de % 35, Amerika’da ise % 37 civarında olduğuna dikkat çekiliyor.

Lojistikte katılımcı, değişime ve gelişime açık yönetim anlayışına ödül

Ödülün diğer sahiplerinden Lojistik sektöründe faaliyet gösteren Transorient Uluslarası Taşımacılık, elli yılı aşkın kurum değerlerini ve kültürünü iş modellerine başarılı bir şekilde aktarması ve stratejik planlama ile doğru bir şekilde kurgulanan mekanizmalar uygulaması nedeniyle Türkiye’nin en iyi yönetilen şirketlerinden biri seçildi. Yaş ortalamasının 36 olduğu şirket çalışanlarının yüzde 49’unu kadınlardan oluşuyor. Gümrüklüme ve karayolu taşımacılığında 1961 yılından beri Doğu ve Batı arasında bir köprü oluşturan şirket, hız gerektiren tüm tedarik zincirlerinde uçtan uca hizmet veriyor. Şirket, hava, kara ve deniz yolu taşımacılığında ve gümrükleme hizmetlerinde sürdürülebilir performansının yanı sıra, katılımcı, değişime ve gelişime açık bir yönetim anlayışı ve Kalite ve Bilgi Güvenliği Yönetim sistemlerindeki başarılı uygulamalarıyla ödüle layık görüldü.

İyi yönetildiği tescillenen BCCT üyesi şirketler,  BCCT’nin kendilerine tecrübelerini karşılaştırma ve yenilikler öğrenme fırsatı vermesinin yanında uluslararası alandaki güncel gelişmelerden haberdar olma imkanı sunduğunu da belirtiyor.


Hibya Haber Ajansı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder