İller

11 Kasım 2020 Çarşamba

Piyasanın durumu


ENDEKS NASIL PERFORMANS GÖSTERDİ?

BIST 30 Endeksi son işlem gününde %3.94 yükseliş ile 1,427 seviyesinden günü tamamladı. Gün içi en düşük 1,380 seviyesini gören BIST 30 Endeksi, en yüksek 1,433 seviyesini gördü.

HİSSELER ENDEKSİ NASIL ETKİLEDİ?

Son işlem gününde endeks genelinde artışların çoğunlukta olduğunu izledik. AKBNK (9.75 puan) ve GARAN (9.6 puan) endekse en çok pozitif katkı sağlayan şirketler konumunda bulunurken, KOZAL (-0.56 puan) ve ARCLK (-0.2 puan) endekse negatif katkı sağlayan şirketler oldu.

YABANCI AKTİVİTESİ NASIL?

BIST 30 hisselerinde yabancı payı artışlarının çoğunlukta olduğunu görüyoruz. Toplam 30 hissenin 16 tanesinde yabancı payı artışı görüldü. Yabancı payı günlük bazda en fazla artan hisseler %2.25 ile ARCLK ve %2.05 ile DOHOL olurken, en fazla azalan hisselerin ise %3.47 ile KOZAL ve %3.17 ile TSKB olduğu göze çarpıyor.

HACİM NE YÖNDE İLERLİYOR?

BIST 30 Endeksi'nde işlem hacminin son bir aylık ortalamasının üzerinde olduğunu görüyoruz. BIST 30 Endeksi'nde 28 hissenin işlem hacmi son 1 aylık ortalamasının üzerine yükselirken, geriye kalan hisselerin hacmi ortalamanın altında kaldı.

HİSSELERİN MOMENTUM TRENDİ NASIL?

RSI göstergesini incelediğimizde BIST 30 Endeksi hisselerinin 14 tanesinin yukarı yönlü trend bölgesi olan 50 ile 70 seviyesi aralığında yer aldığını görüyoruz. Hisseler özelinde ise KCHOL ve YKBNK hisselerinin RSI göstergesinin aşırı alım bölgesi olan 70 seviyesinin üzerinde olduğunu görüyoruz.

DÜNDEN BUGÜNE ÖNE ÇIKANLAR

Akıllı grafikleri incelediğimizde pozitif tarafta AKBNK, ISCTR, KCHOL, KRDMD ve YKBNK dikkat çekiyor. Negatif tarafta ise, KOZAA ve KOZAL ön plana çıkıyor.

Kaynak Halk Yatırım
Hibya Haber AjansıHiç yorum yok:

Yorum Gönder