İller

9 Kasım 2022 Çarşamba

Konya Büyükşehir’den Akşehir Mahalle Yollarına 23 Milyonluk Yatırım


Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 2022 yatırım programı kapsamında Akşehir ilçesine 23.8 kilometre daha mahalle yolu kazandırdıklarını belirterek, 23 milyon lirayı bulan çalışmanın Akşehirlilere hayırlı olmasını diledi.
Konya Büyükşehir Belediyesi, 31 ilçede mahalle yollarının kalitesini yükseltmek ve vatandaşlara en güzel şekilde hizmet vermek için yoğun mesai yapıyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sorumluluk alanlarında bulunan mahalle yollarında kaliteyi artırmaya büyük önem verdiklerini vurguladı. 2022 yatırım programı kapsamında Akşehir ilçesine de 23.8 kilometreyi bulan mahalle yolları kazandırdıklarını kaydeden Başkan Altay, "Bu yıl Konya genelinde 600 kilometreden fazla mahalle yolu çalışması yürütüyoruz. Bu doğrultuda programa aldığımız Akşehir ilçemize bağlı; 2 kilometrelik Ortaköy mahalle yolu, 1.5 kilometrelik Doğrugöz mahalle yolu, 2.8 kilometrelik Ilıcak devlet bağlantı yolu, 2.5 kilometrelik Tekke mahalle yolu ve 14.5 kilometrelik Engilli-Ilıcak-Çamlı-Çakıllar-Yaylabelen grup yolu çalışmalarımız tamamlandı. Maliyeti 23 milyon lirayı mahalle yollarının Akşehir'imize ve Konya'mıza hayırlı olmasını diliyorum." diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder